İlk Yıllar

Yıl 1920, yer Bursa. Zamanın şartları nedeni ile herkes gibi İhsan Şekercioğlu’da geçim sıkıntısı yaşamaktadır. Okuma şevki hiçbir zaman kaybolmayan İhsan Bey, hem kendi için hem de çok sevdiği vatanında yaşayanlar için bir şeyler yapmak ister. Satın alamayıp da kiraladığı romanları, özgürce okuma hedefiyle kitap sarraflığına başlar. Şimdilerde 95 yılı aşkın bir serüvenin, “Şekercioğlu Kırtasiye”nin yolunu açan ilk adımı, farkında olmadan atmıştır bile...

İkinci Nesil

Kurucumuzun vefatı sonrasında, Ersan ve Osman Şekercioğlu kardeşler, bu mirasa sahip çıkarak, markamızın başarılarını devam ettirmekteler. Şekercioğlu Kırtasiye ve Büro Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ismi ile Bursa’nın farklı yerlerinde hizmet vermeye devam ediyoruz. Meşhur İskender kebapçısı yanında bulunan, Atatürk Caddesi üzerindeki tarihi yerinden, kurumsallaştıkça Ulu Cadde ve şimdi de Küçük Sanayi Nilüfer Ticaret Merkezindeki ofisimizde faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Halkın içinden geldik

Yerimiz değişse de Bursa’da yaşayan insanların kalbinden ve aklından çıkmadık. Öyle ki, “Ehliyeti Şekercioğlu’ndan mı aldın!” diye şakalaşan şoförlerden, gazete haberlerine, çocukların tatlı dillerinden kurumsal firmaların resmî dillerine kadar pek çok jargonda yer ettik. Büyük edebiyatçımız Attila İlhan’ın “Aynanın İçindekiler” isimli romanında Şekercioğlu’ndan bahsetmesi, kitap okuma sevdasıyla temelleri atılan firmamıza verilmiş en büyük hediye olmuştur.

Kurumsal şirket yapısına geçiş

Günümüzde daha çok fabrikaların, büyük iş yerlerinin ve kurumsal firmaların kırtasiye ve ofis malzemesi ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Tabi, okulların eğitim ve öğretim dönemi başlangıcı da her yıl hareketli zamanlar geçirmemize neden olur. Devlet kurumları ve özel sektörün en zorlu ihalelerinde bile, sektörde geçen yıllarımızın getirdiği tecrübe ile eksiksiz ve kusursuz işler teslim etmeye devam ediyoruz. Sahip olduğumuz TS EN ISO 9001:2000 ve ISO 9001:2015 gibi kalite standart belgelerimiz ile Esselte, Scrikss, Adel, MAS, Eraysan, Uni, 3M gibi yerli ve uluslararası pek çok markanın yetkili bayiliğini yapıyoruz. Çeşitli organizasyonlar ve kurumlardan aldığımız ödüller ve teşekkür belgeleri de başarılarımızın tescili oldu. Başarılarımızın teknoloji çağında da devam edebilmesi adına, internet sitemizi 7/24 alışveriş imkânı sunan dijital bir kırtasiyeye çevirdik.

Kurucumuzdan Bir Söz

ERSAN ŞEKERCİOĞLU

Şekercioğlu Kırtasiye adını, ilk olarak 1920 yılında tabelamıza yerleştirdik. O zamanlar küçük bir mahallenin kırtasiye ihtiyacını karşılarken, bugünlerde Büyükşehir’e dönüşen Bursa’nın dört bir yanındaki işletmelere ve öğrencilere hizmet veriyoruz. Teknolojinin gelişmesiyle değişen alışveriş alışkanlıklarından dolayı kırtasiye ve ofis malzemesi ihtiyacı bulunan tüm kişi ve kurumlara ulaşabilmek için, B2B ve B2C pazarlama stratejilerimizi hayata geçirdik. Bursa içine kendi araç filomuz ile ürünlerimizi teslim etmekteyiz. Ücretsiz kargo seçeneği ise Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerimize ulaşmamızı sağlıyor. Sektördeki 95 yıllık tecrübemizle kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla alıcısına ulaştırarak başarılarımızın devam etmesinin zeminini hazırladık.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR